Omlouvam se za neaktivitu u mých SB, ale tak je léto, takže jsem spíš venku než tady.. Články jsou přednastaveny (ob den) až do konce prázdnin.. Hezké léto!;)

Rozhovor // O sobě

19. května 2012 v 23:38 | Katka |  Rozhovory // Text
Občas ovšem pozdvihnete hlas, jako třeba v britské Horní sněmovně proti vládnímu návrhu, který měl potírat náboženskou nenávist.
Ano, jsem velmi hluboce přesvědčen o tom, že by se nikdy neměla určovat témata či ideje, o kterých pak nikdo nesmí pochybovat, kritizovat je nebo si z nich dělat legraci. Všechna náboženství si zaslouží stejnou svobodu vyznání a žádné si nezaslouží právo na to, aby je nikdo nesměl kritizovat. Takové jsou tradice západní Evropy, které je podle mého třeba udržovat. Jsem rád, že se k tomu návrhu zákona prosadil dodatek schválený Sněmov- nou lordů. Kdyby to tak nedopadlo, myslím, že by z toho ve společnosti vzniklo zklamání a nepříjemnosti.


Jak nejraději trávíte svůj volný čas?
Baví mě automobilové závody. Sám bohužel už od loňského února jezdit nemůžu kvůli pojištění, které se vztahuje na natáčení nového filmu o panu Beanovi. Kdysi jsem párkrát boural, jenže tomu se při takovém koníčku těžko vyhnete. S jedním autem jsem měl obzvlášť problémy... ale to už se tak člověk na auto vymlouvá. Auta miluju od dětství. Závodění má ostatně s natáčením hodně společného. Řeknete si: "Tenhle film bude pořádně těžký, tak se do něj pustíme." Beru to jako výzvu, i když nikdy nejsem tak nervózní jako před závodem. Je to podobné, jako objevit se na jevišti před tisícovkou lidí. Závodění mě ale baví víc než hraní.

Na divadelním jevišti jste se neobjevil od roku 1988, kdy jste hrál v přehlídce Čechovových jednoaktovek.
Obávám se, že jsem si tím také úplně zkazil vztah k divadlu. Hrál jsem v tom šest měsíců. Nudil jsem se a nesnášel jsem to tak, že jsem ani nemohl pokračovat. Divadlo jako médium je nicméně úžasné. Kdybych mohl v něčem hrát jen tři nebo čtyři týdny, možná bych se k němu vrátil.

Prý jste stoupencem monarchie. Proč?
Líbí se mi na ní, že je iracionální, nedává smysl, a přitom se s ní lidé tolik ztotožňují a mají ji rádi. Asi jsem toho názoru, že nejdůležitější věci v životě jsou vždycky iracionální. Jako láska, krása, umění, hudba nebo přátelství, náboženství a duchovní věci - k těm se lidé hlásí. Demokracie může být hodnotný nástroj k podpoře uspořádané společnosti, ne něco, na co lidé myslí na sklonku svých dní, když přemítají o životě. Samozřejmě že nedává smysl, aby někdo, kdo nevyšel z voleb, soustřeďoval tolik moci, a členové britské královské rodiny jsou možná jenom loutky. Pro lidi, kteří je mají rádi, však hodně znamenají.

Když váš přítel Stephen Fry pronášel na vaší svatbě řeč, prohlásil o vás: "Je to, jako by pánubohu zbyl džbán talentu pro komiku a on se ho jen tak z legrace rozhodl vylít na jednoho připitomělého chemika ze Severu. Připadá vám to výstižné?
Beru to napůl jako vtip, ale je v tom také půl pravdy. A jestli vás zajímá, která polovina je která...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss.hollywood your affs ♥ Miss.hollywood your affs ♥ | Web | 20. května 2012 v 12:55 | Reagovat

Skvělý rozhovor :) To že má rád auta jsem věděla,taky e mám ráda :D :)

2 Anita Anita | Web | 22. května 2012 v 20:50 | Reagovat

Takže taký pretekár je z neho :D a že monarchia je iracionálna, tak to ma pobavilo :D a ako vidím, to divadlo ho fakticky akosi nebaví a nudí...no šesť mesiacov hrať jednu a tú istú postavu, tak to sa mu nečudujem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama