Omlouvam se za neaktivitu u mých SB, ale tak je léto, takže jsem spíš venku než tady.. Články jsou přednastaveny (ob den) až do konce prázdnin.. Hezké léto!;)

Rozhovory // Text

Rozhovor // O sobě

19. května 2012 v 23:38 | Katka
Občas ovšem pozdvihnete hlas, jako třeba v britské Horní sněmovně proti vládnímu návrhu, který měl potírat náboženskou nenávist.
Ano, jsem velmi hluboce přesvědčen o tom, že by se nikdy neměla určovat témata či ideje, o kterých pak nikdo nesmí pochybovat, kritizovat je nebo si z nich dělat legraci. Všechna náboženství si zaslouží stejnou svobodu vyznání a žádné si nezaslouží právo na to, aby je nikdo nesměl kritizovat. Takové jsou tradice západní Evropy, které je podle mého třeba udržovat. Jsem rád, že se k tomu návrhu zákona prosadil dodatek schválený Sněmov- nou lordů. Kdyby to tak nedopadlo, myslím, že by z toho ve společnosti vzniklo zklamání a nepříjemnosti.

Rozhovor // Mr. Bean

29. dubna 2012 v 20:29 | Katka
Dvaapadesátiletý Rowan Atkinson patří k nejúspěšnějším komikům Británie. Narodil se jako nejmladší ze tří synů prosperujícího farmáře v severovýchodní Anglii. Chodil do chlapecké školy v Durhamu jen o dva ročníky níž než britský premiér Tony Blair, poté studoval elektrotechniku v Newcastlu a Oxfordu.Globální hvězdou se stal díky téměř zcela němému panu Beanovi. Nekňuba s gumovým obličejem se původně objevil ve 14 dílech britského televizního seriálu počátkem 90. let. Když potom v roce 1997 přišel do kin snímek Pan Bean: Největší filmová katastrofa, mělo už o něj zájem 54 zemí. Říká se, že sám Atkinson z distribučního seznamu vyškrtl Itálii, aby ho tam nikdo neobtěžoval na dovolené.
V roce 1990 se v New Yorku oženil se Sunetrou Sastryovou, bývalou maskérkou BBC, s níž se seznámil při natáčení Černé zmije. Žijí spolu v hrabství Oxfordshire a mají dvě děti, čtrnáctiletého Bena a dvanáctiletou Lily. Mlčí o nich stejně důsledně jako pan Bean. "Jen jedna věc je důležitější než mlčet o svém soukromém životě - a to je neříct, proč o něm mlčíme," prohlásil jednou. mluvili jsme s ním těsně poté, co do kin přišel jeho film o tom, kterak se pan Bean vypravil na dovolenou do Francie.

Rozhovor // 2011

28. března 2012 v 21:54 | Katka
Celý svět ho zná jako Mr. Beana, poťouchlíka, jenž si nasazuje krocana na hlavu, dává dobrou noc háčkovanému medvídkovi a v konzervativní britské společnosti působí jako zbraň hromadného ničení. Jeho pravé jméno je ROWAN ATKINSON (56), ale málokdo ho prý používá. Publikum je ochotného přijmout maximálně jako neméně šíleného tajného agenta Johnnyho Englishe, který se právě teď vrací už ve druhém filmu.
 
 

Reklama